▷ 10 zwierząt znalezionych tylko w jednym miejscu na ziemi - Curious Lists (2023)

Bycie wyjątkowym i wiedza, dokąd chcesz iść w życiu, zwykle nie jest złą rzeczą72% Amerykanówmieszkają w tym samym mieście, w którym dorastali. większość przeciętnych ludzi18 milod matki, więc jeśli znajdziesz miejsce, które ci się spodoba, zostań tam. A zwierzęta nie są inne. W rzeczywistości wiele zwierząt jest niesamowicie specyficznych dla danego miejsca. Istnieją gatunki, które można znaleźć tylko na bardzo małej przestrzeni na świecie.

Spis treści

10. Nornik żyjący na jednej wyspie u wybrzeży Massachusetts.

Nornice plażowe to małe gryzonie, które można pomylić z myszami, gdy zostaną znalezione na wolności. Oczywiście, gdybyś rzeczywiście znalazł takiego na wolności, na pewno byłbyś na pokładzie.wyspa muszkietówJest to jedyne miejsce na świecie, gdzie żyją norniki, u wybrzeży Massachusetts.

Chociaż wyspa jest dość mała,2,6 kilometra kwadratowego, czyli nieco ponad kilometr kwadratowy. Nornik jest prawdopodobnie gałęzią kontynentalnego nornika preriowego.

Maleńkie zwierzę ma zaledwie 7,5 cala długości i żyje w trawie rosnącej na małej wyspie. Poza trującym bluszczem i trawą plażową niewiele tam żyje, ale jeśli pogoda będzie wystarczająco zła, cała populacja może zostać zmyta.

9. Szczeniak Devil's Hole żyje w jednym basenie w Dolinie Śmierci.

zPapryka Diabelska DziuraŻyją w Dolinie Śmierci i to chyba najbardziej metalowa rzecz, jaką można powiedzieć o rybach. Dolina Śmierci to miejsce, które nie jest ogólnie znane ze swojego różnorodnego i przyjaznego ekosystemu wodnego.

(Video) [ NEW ] 5 UNIQUE ANIMALS FOUND NOWHERE ELSE ON EARTH: PARTY 1

Basen znajduje się w jaskini w Parku Narodowym Doliny Śmierci. Około 10 stóp szerokości, 70 stóp długości i 500 stóp głębokości w najgłębszym miejscu. Jednak ryby mają tendencję do przebywania w płytkiej wodzie. W 2013 roku populacja gwałtownie spadła i przeżyło tylko 35 małych ryb. Ale dzięki działaniom ochronnym do 2022 roku ich liczba znacznie wzrosła, a 475 ryb rozwijało się zarówno w jaskiniach, jak iw niewoli. Hodowla w niewoli nie jest łatwa, dlatego wysiłki na rzecz ochrony są ważne i trudne.

Ich dom jest uważany za najbardziej odległy geograficznie ze wszystkich kręgowców, w wyniku czego są one silnie wsobne. Pupfish część ich imienia pochodzi z faktu, że uwielbiają się bawić. To nie jest normalne dla ryb.wyglądać jak szczeniakSpośród różnych gatunków, które można znaleźć w innych sadzawkach Doliny Śmierci, gatunek Diabelskiej Nory jest najmniejszy i najmniej agresywny.

8. Kaktus saguaro rośnie tylko na pustyni Sonora.

Bajki przedstawiające Dziki Zachód prawdopodobnie zawierały wizerunki kaktusów saguaro. To typowe kaktusy. Wysoka, chuda roślina, która wygląda jak lalka ze zgiętymi ramionami. Można je znaleźć na zdjęciach, a nawet w grach wideo, takich jak kaktusy z Final Fantasy. Ale kaktus saguaro, mimo że jest symbolem Zachodu, zarówno geograficznie, jak i na Starym Zachodzie, ma zaskakująco ograniczony zasięg.

Można zobaczyć tylko kaktusy saguaro.pustynia SonoraObejmuje skrajnie południowo-wschodnią Kalifornię, południową Arizonę i pomocnicze obszary północno-zachodniego Meksyku.rośnie tylko w ArizonieNa świecie są 23 wielkie pustynie,194 gatunkiKaktus pochodzący z południowo-zachodniej Ameryki, saguaro nadal reprezentuje je wszystkie.

7. Złota meduza występuje tylko w jeziorze meduz na Palau.

Jeśli jesteś na wakacjach na Palau, na pewno zatrzymasz się nad jeziorem Jellyfish. To może być najbardziej znana atrakcja turystyczna w kraju i nie bez powodu. Jest to śródlądowe jezioro w pobliżu ściany meduz. Meduzy nie są niebezpieczne dla ludzi, więc pływanie i nurkowanie są dużą atrakcją.

zzłote meduzyNazwij jezioro domem, a nie znajdziesz ich nigdzie indziej na świecie.Z powodu muru liczba gatunków spadła, a pływanie zostało zakazane, ale ich liczba zaczęła rosnąć i ponownie zaczęły pływać.wracam w 2019W pewnym momencie w jeziorze było 20 milionów meduz. W 2018 roku było ich nieco ponad 100 tys. Uważa się, że odpowiednia populacja wynosi od 5 do 8 milionów i nie została jeszcze osiągnięta. Uważa się, że czynniki klimatyczne, takie jak El Niño, przyczyniły się do spadku populacji, ale możliwe jest również, że filtr przeciwsłoneczny używany przez kąpiących się zanieczyszczał meduzy.

(Video) 10 strangerst Animals You've never heard of

meduzy każdego dniaścieżka słońcaPrzelatując nad głową, wpływa to na wzrost glonów, które jedzą, więc źródła pożywienia są przemieszczane, aby mogły rosnąć i jeść.

6. Sum złocisty to gatunek suma oddychającego powietrzem z Namibii.

Nierzadko zdarza się, że ryby oddychają powietrzem, ale nie jest to też całkiem normalne. I choć jeszcze rzadziej spotyka się gatunki żyjące w podziemnych jeziorach, Namibia jest powodem do sławy.złoty sum jaskiniowy. .

Mając zaledwie 6 cali długości, nie jest to szczególnie duża ryba. Ponieważ ledwo widzą rzeczy w podziemnym jeziorze, ich oczy są zasłonięte skórą, a ponieważ jest ich niewielu,w zagrożeniu wyginięciem.

Hodowla ich poza jaskiniami jak dotąd nie powiodła się, więc dotychczasowe wysiłki na rzecz ochrony musiały polegać na ochronie. W swoim naturalnym środowisku zjadają rośliny i rozkładają wszystko, co znajdą.

5. Wróble domowe występują tylko w pobliżu St. Louis

Wróble to jeden z najpospolitszych gatunków ptaków na świecie.wróbelMożna go teraz znaleźć na każdym kontynencie i pochodzi z Europy, Afryki i części Azji. Mogą żyć w lasach, łąkach, pustyniach i na obszarach miejskich, to nie ma znaczenia… A to tylko gatunek wróbla.

Tak energiczne i towarzyskie jak te małe ptaki, nie wszyscy kuzyni idą w ich ślady. Na przykład wróble z Ameryki Północnej nazywają miejsce domem. A tym miejscem jest St. Louis.

(Video) The 10 most dangerous animals that you wouldn't want to cross paths with

Szczerze mówiąc, jego zasięg jest nieco szerszy. Można go również znaleźć w niektórych częściach stanu Illinois i południowo-wschodniej Iowaniedaleko świętego ludwikaPochodzą one od 12 wróbli euroazjatyckich wypuszczonych w Lafayette Park.Data 1870Mieszkaniec Europy chciał, aby w jej nowym domu zamieszkały lokalne zwierzęta. Inne gatunki ptaków nie osiedliły się, ale wróble tak i pozostają na tym obszarze odkąd się zadomowiły.

4. Fioletowe żaby większość życia spędzają pod ziemią.

Większość z nas wie, jak wyglądają żaby, ale szczerze mówiąc, fioletowe żaby nie. te rzadkie stworzeniaGhaty zachodnieGóry w Indiach. Wyglądają jak żaby, które dziecko mogłoby wyciągnąć z pamięci po zobaczeniu ich raz. Genetycznie są najbliżej spokrewnione z niewielkim gatunkiem występującym tylko na Seszelach, prawdopodobnie oddzielonym od siebie miliony lat temu.

Gatunek został oficjalnie opisany dopiero w 2003 r., dzięki temu, że kopie nory i jest rzadko spotykany.dwa lub trzy tygodnieJeden rok w porze monsunowej. Na wolności znaleziono tylko 135 żab, z których tylko trzy były samicami.

3. Przerażająca włochata mucha żyje w szczelinie skał w Kenii

▷ 10 animales que se encuentran solo en un lugar de la tierra - Listas curiosas (1)

Mamy nadzieję, że z imieniem podobnym do przerażającej włochatej muchy ten mały owad ma dramatyczną historię godną tej nazwy.

Przede wszystkim włochate muchy nie potrafią latać. Chociaż jest owłosiony, żyje też tylko w szczelinach skalnych.Wzgórza Ukaji w KeniiTo jak spędzenie całego dnia w odchodach nietoperza. Gatunek został zidentyfikowany w 1933 r. I ponownie odkryty w 1948 r. Dopiero w 2010 r. Odkryto go ponownie i pozwolono na bardziej szczegółowe badania.

To jestpodobny do pająkaNadal należy do rodziny much, ale to coś więcej niż tylko mucha. Nie jest również jasne, czy ten owad ma pasożytniczy związek z nietoperzami, czy po prostu żywi się guano. Jego aparaty gębowe nie nadają się do polowania na drapieżniki i jak dotąd znajdowano je tylko w szczelinach skalnych tej jaskini.

2. Ozark Hellbenders można znaleźć tylko w Ozark Streams

Jeśli nigdy wcześniej nie widziałeś dwumetrowej salamandry i mieszkasz w pobliżu Ozarków, uważaj się za szczęściarza. Wpadają w rasę znaną jako Ozark Hellbenders. Te duże salamandry żyją tylko w czystych strumieniach i rzekach Ozark i pomimo swojej pretensjonalnej nazwy są w większości nieszkodliwe.

Salamandry mogą oddychać pod wodą dzięki mięsistym fałdom skóry po bokach i zwykle chowają się pod skałami, aby uniknąć szybkich prądów.zagrożone gatunkiDokładna przyczyna nie jest znana, ale liczby stale spadają. Wiadomo, że mają bardzo specyficzne potrzeby w zakresie temperatury i jakości wody. W związku z tym czynniki takie jak zanieczyszczenie i zmiana klimatu mogły bezpośrednio przyczynić się do spadku liczby.

Salamandry prowadzą nocny tryb życia i spędzają dni pod kamieniami, więc większość ludzi nie ma szansy ich zobaczyć.polować na krabyLub inne zwierzęta drapieżne.

1. Potwór Tully'ego to wymarły gatunek...

Potwory Tully nie są żywym gatunkiem, więc technicznie nie „żyją” nigdzie na Ziemi. Ale szczątki tego dziwnego prehistorycznego stworzenia można znaleźć tylko w jednym miejscu.

OficjalnieTowarzyski potwór, Potwory Tully są zwierzętami wodnymi i wiemy, jak wyglądają na podstawie skamielin. Miał miękkie ciało i nie miał kręgosłupa. Chociaż nie do końca się zgodzę. Jego ciało było ostre i rozdarte. Jeden koniec jego ciała kończył się maleńkim, ośmiozębnym pyskiem, który bardziej przypominał mackę niż cokolwiek innego. Drugi był ogonem z płetwami. Miał również parę gałek ocznych mniej więcej w jednej trzeciej wysokości od małego pyska.

Miał miękkie ciało, ale morze, w którym żył, było w sam raz, by uwięzić go w błocie i można było zobaczyć to i te dziwne skamielinyMazon Creek, Chory. Jeśli mieszkali gdzie indziej, nadal nie ma na to dowodów. Jednak nie mogę ocenić, czy były kolce, czy nie, nie mówiąc już o rodzaju stworzenia, więc może to być dobra rzecz.

FAQs

Jaki jest najniebezpieczniejsze zwierzę na świecie? ›

Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę liczbę ludzi zabijanych w ciągu roku, to zdecydowanym liderem jest… komar z rodzaju Anopheles, a konkretnie pasożytujący na nim pierwotniak z rodzaju Plasmodium, który wywołuje malarię. Co roku zapada na nią 220 milionów osób, a umiera, wedle niektórych źródeł, nawet do 3 milionów.

Co jest bardziej niebezpieczne hipopotam czy słoń? ›

Ciężko podać dokładne liczby, ile w Afryce ginie osób w starciu z hipopotamami. Mówi się, że zwierzęta te zabijają rocznie więcej ludzi niż lwy, słonie, bawoły i nosorożce razem wzięte.

Gdzie jest najwiecej niebezpiecznych zwierząt? ›

Ale Australia jest krajem, w którym jest najwięcej śmiertelnie niebezpiecznych zwierząt. Co najbardziej imponujące, Australia jest domem dla 20 z 25 najbardziej jadowitych węży na świecie. Najbardziej jadowity wąż świata, tajpan pustynny, nie występuje nigdzie indziej na Ziemi.

Jaki jest najbrzydsze zwierzę na świecie? ›

Psychrolutes marcidus - Ryba-klucha (blobfish) regularnie wygrywa rankingi na najbrzydsze stworzenie na Ziemi. Nie jest specjalnie dumna ze swojego wyglądu, skoro chowa się w głębinach oceanicznych u wybrzeży Australii.

Jaki jest najgłośniejsze zwierzę na świecie? ›

Szczególnie głośne są grupy samców. Najgłośniejsze na świecie zwierzęta należą do największych, absolutnym rekordzistą są wieloryby, które wydają dźwięki o natężeniu 188 decybeli, co u człowieka grozi utratą słuchu.

Czy hipopotam może zjesc człowieka? ›

Młode hipopotamy (a także słonie, pandy i misie koala) jedzą odchody swoich matek. 5. Hipopotam jest w stanie otworzyć usta o 180 stopni. Dzięki temu może połknąć człowieka w całości.

Jakie zwierzę jest najsłodsze na świecie? ›

Pierwsze miejsce w rankingu najsłodszych zwierząt na świecie zdobywa kukang. To śliczne zwierzątko występuje w Tajlandii, Singapurze i Malezji. Ich znakiem rozpoznawczym są ogromne, okrągłe oczy i niewielkie uszy.

Jakie zwierzę jest najgroźniejszym drapieżnikiem Puszczy Amazońskiej? ›

Groźniejszym rybim (ale chrzęstnoszkieletowym) drapieżnikiem jest tutaj żarłacz tępogłowy, bytujący nawet w głębi Amazonki, z dala od morskiego wybrzeża. Charakterystyczny dla tej rzeki jest również „węgorz elektryczny” (strętwa).

Jakie zwierzęta żyją w polskich lasach? ›

Największe i przez to najbardziej znane ssaki to: borsuki, bobry, daniele, dziki, jelenie, jeże, kuny, lisy, łasice, łosie, nietoperz mopek, niedźwiedzie, norki, rysie, sarny, tchórze, wilki, wydry, zające i żubry. To te najbardziej znane, ale jest przecież całe mnóstwo mniejszych lub mniej popularnych.

Jakie jest najniebezpieczniejsze miasto na świecie? ›

Tym samym Tijuana drugi rok z rzędu znalazła się na szczycie niechlubnego rankingu (rok wcześniej w mieście zabito 2 tys. 640 osób). Meksykańskie miasta zdominowały ranking - zajmują pięć pierwszych miejsc. Oprócz Tijuany są to kolejno: Ciudad Juarez (ponad 104 morderstwa na 100 tys.

Jaki jest najsilniejszy drapieżnik na świecie? ›

Największe drapieżniki – TOP10.
Lp.ZwierzęMaksymalna waga [kg]
1Słoń morski (Mirounga leonina)5000
2Krokodyl różańcowy (Crocodylus porosus)2000
3Niedźwiedź polarny (Ursus maritimus)1002
4Niedźwiedź brunatny Kodiak (Ursus arctos middendorffi)750
6 more rows
Dec 28, 2012

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Francesca Jacobs Ret

Last Updated: 19/07/2023

Views: 6420

Rating: 4.8 / 5 (68 voted)

Reviews: 91% of readers found this page helpful

Author information

Name: Francesca Jacobs Ret

Birthday: 1996-12-09

Address: Apt. 141 1406 Mitch Summit, New Teganshire, UT 82655-0699

Phone: +2296092334654

Job: Technology Architect

Hobby: Snowboarding, Scouting, Foreign language learning, Dowsing, Baton twirling, Sculpting, Cabaret

Introduction: My name is Francesca Jacobs Ret, I am a innocent, super, beautiful, charming, lucky, gentle, clever person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.