Co oznaczają Ahi, Rera, Arousal i RDI? (2024)

Po studiach snu Dla biur lekarskich

What do AHI, RERA, Arousal and RDI mean? (1)

Co oznaczają te terminy w raporcie z badania snu?

Który z nich jest wykorzystywany przez ubezpieczenia w celu ustalenia zatwierdzenia terapii CPAP?

Dowiedz się o różnym rodzaju zdarzeniach oddechowych, o tym, jak są oceniane i co mają na myśli dla opcji leczenia i ubezpieczenia terapii CPAP.

Wskaźnik bezdechu.

Jest to średnia liczba połączonych bezdechów i hipopneas na godzinę.Najczęściej stosuje się go do określenia nasilenia bezdechu snu osoby.

Co to jest bezdech?

Bezdech ma miejsce, gdy oddech zatrzymuje się przez co najmniej dziesięć sekund podczas snu.Poniższy rysunek pokazuje, w jaki sposób czujniki użyte podczas badania snu mierzą oddychanie.Kryteria te są wykorzystywane do oceny badania snu.Jest to część procesu, w którym technik dokonuje przeglądu danych rejestrowanych z badania nocnego snu.

What do AHI, RERA, Arousal and RDI mean? (2)

Różne rodzaje bezdechów:

 • Bezdech:Istnieje spadek sygnałów pokazanych powyżej co najmniej 90% przez co najmniej 10 sekund.
 • Bezdech obturacyjny:Spełnia kryteria bezdechu (powyżej) i odnotowano dalszy lub zwiększony wysiłek oddychania (wysiłek wynika z utrudniania dróg oddechowych, dowiedz się więcejTutaj).
 • Centralny bezdech:Bezdech bez wysiłku do oddychania przez cały okres (jest to problem neurologiczny, dowiedz się o centralnym bezdechu sennymTutaj).
 • Mieszany bezdech:Bezdech bez wysiłku, by oddychać na początku wydarzenia, a następnie wysiłek oddychania drugiej części wydarzenia.

Co to jest hipopnea?

Hypopnea jest znaczącym zmniejszeniem przepływu powietrza podczas snu (nie całkowitego zatrzymania), który powoduje spadek nasycenia tlenu we krwi, a następnie pobudzenie.

Dwa sposoby obliczenia hipopneas (na podstawie Medicare, patrz link w źródłach):

(1)50% zmniejszenie przepływu powietrza z 3% desaturacja tlenu we krwi

(2) 30% zmniejszenie przepływu powietrza z 4% desaturacja tlenu we krwi

What do AHI, RERA, Arousal and RDI mean? (3)

Pobudzenie związane z wysiłkiem oddechowym.

Zdarzenie, które powoduje pobudzenie lub zmniejszenie nasycenia tlenu, bez kwalifikacji jako bezdechu lub hipopnei.

Pobudzenie polega na tym, że czujniki mierzące aktywność mózgu, zwaną EEG, pokazują, że twoja fala machania mózgu machanie toalpha.Oznacza to, że obudziłeś się, nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy.To powtarzające się budzenie mózgu w wyniku zaburzeń oddechowych trwające co najmniej 10 sekund powoduje uszkodzenie bezdechu sennego, niezależnie od rodzaju zdarzenia, które występuje, czy przerwa jest pełną przerwy, czy częściową pauzą.Dlatego wiele centrów snu i firm ubezpieczeniowych zaczyna uznać RERA za wskaźnik ciężkości choroby.

What do AHI, RERA, Arousal and RDI mean? (4)

Wskaźnik zaburzeń oddechowych.

To jest twoja połączona liczba bezdechów, hipopneas i reas na godzinę snu.Lekarze, którzy używają tej skali, zazwyczaj postępują zgodnie z tymi samymi wytycznymi, które są używane do indeksu bezdechu/hipopnea (AHI).

Medicare definiuje RDI jako średnią liczbę bezdechów i hipopneas (więc jest to naprawdę to samo co AHI), nie obejmują one Reras.

Większość komercyjności odnosi się do standardów AASM, które obejmują bezdech, hipopneas lub Reras.

Jak wyszczególniono powyżej, AHI była tradycyjną miarą stosowaną do określenia nasilenia bezdechu sennego;Jednak wiele instytucji i ubezpieczeń patrzy na zdarzenie oddechowe RERAS, które trwa co najmniej 10 sekund, a pobudzenie powodujące może spowodować uszkodzenia i należy je leczyć.Należy również wziąć pod uwagę poniższą tabelę wymienia kryteriów AHI.

Brak/normalny:Prawie wszyscy doświadczają OccaisionAlapNea, więc posiadanie mniej niż 5 z tych zdarzeń na godzinę jest uważane za normalne i nie zaleca się leczenia.

Łagodny bezdech senny:CPAP zwykle nie jest zalecana jako pierwsza opcja leczenia łagodnego bezdechu sennego.Inne interwencje, takie jak utrata masy ciała, stosowanie sztuczek pozycyjnych (jeśli bezdech senny występuje przede wszystkim podczas snu lub na plecach), zazwyczaj zalecane są ulepszenia higieny snu i urządzeń doustnych (dowiedz się więcej o alternatywach CPAPTutaj).

Umiarkowany i silny bezdech senny:Zazwyczaj zaleca się terapię CPAP.Większość firm ubezpieczeniowych zezwoli na płatność za CPAP, jeśli Twój AHI jest umiarkowany do ciężkiego (dowiedz się, jak działa terapia CPAP w leczeniu bezdechu sennegoTutaj).

What do AHI, RERA, Arousal and RDI mean? (5)

Aby uzyskać bardziej dogłębne spojrzenie na warunki i pomiary występujące w badaniach snu, pobierz nasz przewodnik po wynikach zrozumienia snu.

Pobierz przewodnik

Źródła:
http://healthysleep.med.harvard.edu/sleep-apnea/diagnosing-osa/understanding-results
https://www.cms.gov/medicare-coverage-database/details/nca-decision-memo.aspx?NCAId=19&fromdb=true
http://www.aasmnet.org/scoringmanual/

Inne posty mogą być interesujące:

 • Z jakim lekarzem powinienem porozmawiać o moich problemach ze snem?
 • Ile będzie mnie kosztować badanie snu?
 • Związek między bezdechem sennym a cukrzycą
 • Jak bezdech senny wpływa na serce?

What do AHI, RERA, Arousal and RDI mean? (6)

Julia Rodriguez

Julia dołączyła do Advanced Sleep Medicine Services, Inc. w 2011 roku z doświadczeniem w zakresie sprzedaży, marketingu i obsługi klienta.Obecnie jest wiceprezesem ds. Marketingu i operacji i cieszy się możliwością edukacji i interakcji z osobami, które chcą poprawić swoje zdrowie poprzez lepszy sen.

Uwagi

 1. What do AHI, RERA, Arousal and RDI mean? (7)

  Jean Kruck Odpowiedź

  Opublikowane 10 marca 2018 r.

  Niedawno rozpocząłem CPAP -(5 tygodni) Czytałem znaczenie warunków i skrótów Zastosowane Jestem zainteresowany uzyskaniem kopii -Guide do zrozumienia wyników badania snu -2 stron, ale nie mogę go pobrać.Byłbym wdzięczny, gdybyś mógł wysłać mi wiadomość e -mail z pozdrawiam Jean

 2. What do AHI, RERA, Arousal and RDI mean? (8)

  Martinachief Odpowiedź

  Opublikowano 3 kwietnia 2018 r.

  Sprawdziłem twoją stronę i znalazłem zduplikowane treści, dlatego nie zajmujesz wysokiej pozycji w wyszukiwarce Google
  wyniki, ale istnieje narzędzie, które może pomóc
  Aby utworzyć 100% unikalnej treści, wyszukaj;Boorfe's Tips Unlimited
  treść

 3. What do AHI, RERA, Arousal and RDI mean? (9)

  Molly-Min Mao Odpowiedź

  Opublikowano 19 marca 2020 r.

  Czy możesz podać aktualne powiązanie zasady Medicare „50% zmniejszenie przepływu powietrza z 3% desaturacja tlenu we krwi”?Ponieważ znałem tylko zasadę 30% zmniejszenia przepływu powietrza z 4% desatami.Dziękuję bardzo

 4. What do AHI, RERA, Arousal and RDI mean? (10)

  Hineemstra Odpowiedź

  Opublikowano 5 czerwca 2020 r.

  Dzięki za uratowanie mi życia

 5. What do AHI, RERA, Arousal and RDI mean? (11)

  Lynne Jaffe Odpowiedź

  Opublikowane 15 sierpnia 2020 r.

  Uważam, że ta informacja jest bardzo pomocna;Jednak nie ma hiperłącza do pobrania przewodnika, więc nie jest on dostępny.

 6. What do AHI, RERA, Arousal and RDI mean? (12)

  Carol Jackson Odpowiedź

  Opublikowano 11 września 2020 r.

  Zrobiłem badanie snu w domu i zdiagnozowano u niego łagodny bezdech senny.(AHI 13,4).Badanie zaleca terapeutyczne traktowanie CPAP.Czy Medicare wymaga tego drugiego badania?Myślałem, że jest oddzielony od diagnozy i musiał tylko określić ustawienia ciśnienia na mojej maszynie.
  Dziękuję.

 7. What do AHI, RERA, Arousal and RDI mean? (13)

  Artykuły fitness Odpowiedź

  Opublikowano 07 sierpnia 2021

  Fajny blog.Dzięki tonę !!!

 8. What do AHI, RERA, Arousal and RDI mean? (14)

  Klejnoty jade Odpowiedź

  Opublikowano 10 sierpnia 2021

  Wspaniały post na blogu.Prosimy o dzielenie się dalej.

 9. What do AHI, RERA, Arousal and RDI mean? (15)

  Blogi SEO Odpowiedź

  Opublikowane 14 sierpnia 2021

  Dobra robota.Dziękuję..

 10. What do AHI, RERA, Arousal and RDI mean? (16)

  Owoc persymona Odpowiedź

  Opublikowano 3 września 2021

  Wow.fajny blog.Proszę, tak trzymaj.

 11. What do AHI, RERA, Arousal and RDI mean? (17)

  Muhammad bin El Ashhab Odpowiedź

  Opublikowano 11 listopada 2021

  Jestem zainteresowany uzyskaniem informacji o bezdechu

 12. What do AHI, RERA, Arousal and RDI mean? (18)

  DMBABO Odpowiedź

  Opublikowano 16 stycznia 2022

  Najpierw bardzo pouczający blog/post.Dziękuję za to.Byłem na maszynie BI-PAP przez ponad 3 lata i idzie dobrze.Ale jeśli chcesz podnieść swoją wiedzę o bezdechu sennym olbrzymie krok dalej, niż sugeruję, abyś poszedł na sleepfiles.com
  W tym miejscu pobierasz nocne informacje o sodzie z karty SD, która jest we waszej maszynie do snu/urządzenia i pokaże wykresy snu ostatniej nocy, które pomogą ci porozmawiać z lekarzem.Jest znany jako Oscar i absolutnie bezpieczny do pobrania na komputerze.
  I jest również bezpłatne do pobrania.Są to tak pomocne informacje, których możesz użyć do obniżenia liczb AHI i pomocy w zachowaniu zgodności z firmami ubezpieczeniowymi.
  Było to dla mnie pomocne i używam tego od około 2 tygodni i naprawdę lubię zdobywać wiedzę na temat lepszego snu z bezdechem sennym.Przez większość czasu przechodzimy testy snu i dowiadujesz się, czy jesteś kandydatem do terapii bezdechu sennego, a lekarz widzi cię tylko raz w roku.To po tym, jak osoba, która daje ci maszynę, pokazuje, jak trafić i to jest w zasadzie.Cóż, korzystanie z tej aplikacji zapewnia narzędzia, które pomogą uzyskać właściwe ustawienie i odpowiedni sprzęt (wycieki to prawdziwy problem).Innymi słowy, będziesz mieć dużą szansę, że naprawdę wiedzą, jak walczyć z bezdechami i jego skutkami ubocznymi.

 13. What do AHI, RERA, Arousal and RDI mean? (19)

  Aster Perez Odpowiedź

  Opublikowano 02 marca 2022

  Jest to średnia liczba połączonych bezdechów i hipopneas na godzinę.Najczęściej stosuje się go do określenia nasilenia bezdechu snu osoby.

 14. What do AHI, RERA, Arousal and RDI mean? (20)

  Divya Odpowiedź

  Opublikowano 05 sierpnia 2022

  Ten sezon ślubny wygląda stylowo kup Kurta Pajama na ślub w wysokości do 70% zniżki w Tistabene.
  Tistabene ma szeroką gamę kolorów i wzorów do wyboru.Z naszą specjalną ofertą!Użyj kodu „TISTA20” i uzyskaj 20% zniżki na zamówienie!Aby uzyskać więcej takich niesamowitych ofert, odwiedź ich stronę internetową.

 15. What do AHI, RERA, Arousal and RDI mean? (21)

  jesień Odpowiedź

  Wysłany 12 października 2022

  Naprawdę doceniam twoją ciężką pracę, ponieważ informacje, które udostępniłeś w swoim poście, są dla mnie niesamowite i pomocne.

 16. What do AHI, RERA, Arousal and RDI mean? (22)

  Zatrzymaj się 2 Odpowiedź

  Opublikowano 24 marca 2023

  Bieganie jest popularnym sposobem na zachowanie zdrowia i formy.W rzeczywistości stał się jedną z najpopularniejszych działań na świecie.Ale czy wiesz, że możesz również użyć biegania w celu promowania dobrego zdrowia?Oprócz utraty wagi i poprawy zdrowia serca istnieje wiele innych korzyści z biegania.

 17. What do AHI, RERA, Arousal and RDI mean? (23)

  Richard William Odpowiedź

  Opublikowano 18 maja 2023

  Dzięki za opowiedzenie mi o bezdechu i hipopnei.Nie wiem o nich wcześniej.Z twojego artykułu dowiaduję się, że dobry sen jest bardzo ważny dla zdrowia ludzkiego.

Zostaw komentarz

Co oznaczają Ahi, Rera, Arousal i RDI? (2024)

FAQs

What is a normal AHI RDI level? ›

The severity of OSA is determined by an index – Apnea Hypopnea Index (AHI) or Respiratory Disturbance Index (RDI), if PSG is preformed, or Respiratory Event Index (REI) if OCST is performed. AHI or REI <5/hour = normal (for adults); 5–14.9/hour = mild OSA; 15–29.9/hour = moderate OSA; and ≥30/hour = severe OSA.

What does Rera mean on CPAP? ›

Respiratory effort- related arousal (RERA)

A series of respiratory cycles of increasing/ decreasing effort or flattening, recorded by nasal manometry and leading to an arousal that cannot be defined as apnea or hypopnea.

What is AHI and RDI in sleep apnea? ›

These events are used to generate the following indices: AHI: apnea-hypopnea index (apneas + hypopneas / total sleep time in hours) RDI: respiratory disturbance index (apneas + hypopneas + respiratory effort-related arousals [RERAs] / total sleep time in hours)

What is RDI in sleep apnea diagnosis? ›

The RDI is the number of apneas plus hypopneas plus RERAs and other respiratory events per hour of sleep. Some authors have used RDI as an equivalent of AHI, which it is not. Using the RDI, OSAHS is diagnosed by an RDI greater than 5 per hour and symptoms of daytime sleepiness.

How do you read sleep apnea test results? ›

Understanding the Results
 1. None/Minimal: AHI < 5 per hour.
 2. Mild: AHI ≥ 5, but < 15 per hour.
 3. Moderate: AHI ≥ 15, but < 30 per hour.
 4. Severe: AHI ≥ 30 per hour.

How many AHI is considered sleep apnea? ›

The apnea-hypopnea index (AHI) is the combined average number of apneas and hypopneas that occur per hour of sleep. According to the American Academy of Sleep Medicine (AASM) it is categorized into mild (5-15 events/hour), moderate (15-30 events/hr), and severe (> 30 events/hr) (1).

What is a good RDI score? ›

The American Academy of Sleep Medicine uses RDI to determine the severity of Obstructive Sleep Apnea according to the following range: 5–14.9 for mild, 15–29.9 for moderate, and 30+ for severe, similar to the one used in the AHI.

What is a good AHI score on CPAP? ›

An AHI less than 5 is considered normal, and some patients with severe sleep apnea may be told by their doctor that they can accept even higher numbers so long as they're feeling more rested each morning, experiencing fewer symptoms and their AHI is progressively decreasing.

What is the arousal index of sleep apnea? ›

Respiratory arousal index is the number of average hourly cortical arousals following an apnea or hypopnea. An apnea is defined as the complete cessation of airflow for at least 10 s [33].

What is a bad AHI number? ›

Scores for adults are divided into three categories, which correspond to different levels of OSA severity: Mild: An AHI of at least five events per hour, but fewer than 15. Moderate: An AHI of at least 15 events per hour, but fewer than 30. Severe: An AHI of at least 30 events per hour.

What does arousal mean in a sleep study? ›

Arousals: An arousal is an uptick in brain activity during sleep. It can last for 3-15 seconds. Most often the patient does not wake up with arousals. The arousal index (how many arousals per hour during sleep) changes with age. It can be an indicator of disrupted sleep.

How many AHI is normal with CPAP? ›

Your goal could also depend on what's causing your breathing problem. An ideal AHI is fewer than five events per hour. That rate is within the normal range.

What is the difference between Rera and hypopnea? ›

Hypopnea: A decrease in airflow lasting at least 10 seconds. Respiratory effort related arousal (RERA): A limitation in breathing that results in increased respiratory effort and culminates in an arousal; it does not meet the criteria from an apnea or hypopnea.

How many hypopneas per hour is normal? ›

A doctor can use a the AHI to determine the severity of hypopnea, as follows: None or minimal: Less than 5 events per hour. Mild: Between 5 and 15 events per hour. Moderate: Between 15 and 30 events per hour.

Can AHI be over 100 with sleep apnea? ›

For instance, there are some patients whose AHI is extremely high (i.e., AHI > 100/h) despite similar characteristics (age, sex, and BMI) to those with less severe OSA [10]. Continuous positive airway pressure (CPAP) is considered the gold standard treatment for severe OSA [1].

What is the meaning of RDI? ›

RDI (Recommended Dietary Intake) The average daily dietary intake level that is sufficient to meet the nutrient requirements of nearly all (97–98 per cent) healthy individuals in a particular life stage and gender group.

What does an AHI of 14 mean? ›

The AHI is the number of times you have apnea or hypopnea during one night, divided by the hours of sleep. Normal sleep: An AHI of fewer than five events, on average, per hour. Mild sleep apnea: An AHI of five to 14 events per hour. Moderate sleep apnea: An AHI of 15 to 29 events per hour.

What does AHI of 21 mean? ›

An AHI score of 21 means the patient has been shown to have, on average, 21 respiratory events per hour, which means they are likely to be diagnosed with moderate sleep apnea by their sleep specialist.

Is an AHI of 0.3 good? ›

An AHI score of less than 5 is considered normal. It means that you've had fewer than five apnea/hypopnea events within one hour of sleep.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Tuan Roob DDS

Last Updated:

Views: 6004

Rating: 4.1 / 5 (42 voted)

Reviews: 89% of readers found this page helpful

Author information

Name: Tuan Roob DDS

Birthday: 1999-11-20

Address: Suite 592 642 Pfannerstill Island, South Keila, LA 74970-3076

Phone: +9617721773649

Job: Marketing Producer

Hobby: Skydiving, Flag Football, Knitting, Running, Lego building, Hunting, Juggling

Introduction: My name is Tuan Roob DDS, I am a friendly, good, energetic, faithful, fantastic, gentle, enchanting person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.