Donna Summer, „Królowa Disco” z lat 70., zmagała się z nadużyciami i myślami samobójczymi, gdy osiągnęła sławę: doc (2023)

zamknąć

Wideo

Fox News Flash najpopularniejsze nagłówki rozrywkowe tygodnia

Fox News Flash nagłówki najlepszych rozrywek i celebrytów są tutaj.

Przed Beyoncé była Donna Summer,niewinna dziewczyna z kościoła, która zyskała sławę jako muzyczna zła dziewczyna i „Królowa Disco” w hedonistycznej erze lat 70.

Ale gwiazda popu walczyła za zamkniętymi drzwiami — iw pewnym momencie rozważała odebranie sobie życia.

„Aby zrozumieć wielkość i ogrom jej triumfów, trzeba także znać upadki” – powiedziała Fox News Digital córka zmarłej gwiazdy, Brooklyn Sudano. „Musisz także wiedzieć, przez co musieliśmy przepracować i przezwyciężyć, aby się tam dostać i dlaczego zdecydowała się zrobić pewne rzeczy”.

Donna Summer, '70s 'Queen of Disco,' struggled with abuse, suicidal thoughts as she skyrocketed to fame: doc (2)

Donna Summer jest tematem nowego filmu dokumentalnego jej córki Brooklyn Sudano i nagrodzonego Oscarem reżysera Rogera Rossa Williamsa. (Archiwum GAB/Referns)

Summer zmarła w 2012 roku w wieku 63 lat na raka płuc. To był szok zarówno dla fanów, jak i wielu przyjaciół, ponieważ piosenkarka utrzymywała swoją diagnozę w tajemnicy, mówiąc tylko mężowi i dzieciom. Jest teraz tematem nowego filmu dokumentalnego, którego premiera odbędzie się w sobotę w HBO i HBO Max, zatytułowanego „Love to Love You, Donna Summer”.

Film, współreżyserowany przez Sudano i zdobywcę Oscara Rogera Rossa Williamsa, zawiera nigdy wcześniej niepublikowane domowe nagrania wideo. Podkreśla również rzadkie spotkania z wieloma osobami, które znały i kochały prywatną ikonę.

Summer, urodzona jako LaDonna Adrian Gaines w Bostonie, była jednym z siedmiorga dzieci, które zaczęły śpiewać w chórze kościelnym. W latach 60. dołączyła do monachijskiego zespołu rockowego musicalu „Hair” i wyjechała do Niemiec. W 1972 roku wyszła za mąż za austriackiego aktora Helmutha Sommera, związek ten przetrwał do 1976 roku. Dwa lata przed tym, jak para się rozstała, Summer wydała w Europie swój debiutancki album „Lady of the Night”. Ale dopiero w 1975 roku piosenka „Love to Love You Baby” przyniosła jej sławę. Zachowała nazwisko swojego byłego męża, nieco je zmieniając.

„DZIWNA” HOLLYWOODOWA PRZEMIANA ROYA ROGERSA WPROWADZIŁA FANÓW WESTERN W ZACHWYCENIE, MÓWI WNUKA

Donna Summer, '70s 'Queen of Disco,' struggled with abuse, suicidal thoughts as she skyrocketed to fame: doc (3)

Summer zaczęła śpiewać w chórze kościelnym, zanim zyskała sławę w Europie. (Ginny Winn/Archiwum Michaela Ochsa/Getty Images)

Summer nagrała oddychający, kochający się hymn, leżąc na plecach na podłodze w studio przy zgaszonym świetle, donosi The New York Times. Według outletu, wyobrażała sobieMarilyn Monroegruchanie tekstów. 17-minutowy singiel zawierał ponad 20 symulowanych orgazmów. Wkrótce wydała dwa albumy, „A Love Trilogy” i „Four Seasons of Love”. Dzięki piosenkom takim jak „I Feel Love”, „Hot Stuff” i „Bad Girls” Summer była promowana jako bogini seksu.

Donna Summer, '70s 'Queen of Disco,' struggled with abuse, suicidal thoughts as she skyrocketed to fame: doc (4)

Lato zmarło w 2012 roku. (Harry Langdon/Getty Images)

„Myślę, że aby przedstawić coś takiego i posiadać to w sposób, w jaki to zrobiła, musi to być częścią ciebie” – wyjaśnił Sudano. „Więc nie sądzę, żeby ta część była fałszywa. To była tylko jedna jej część, jeden aspekt jej umiejętności i uroku. Myślę, że walka polegała na tym, że została następnie umieszczona w pudełku jako performerka… Nie wiem Myślę, że zdawała sobie sprawę, jak wielkie [rzeczy się rozrosną], ale rozumiała, że ​​tam są drzwi”.

Ponieważ wysoce erotyczna melodia Summer była grana w nocnych klubach, często myślała o swoim religijnym wychowaniu. Według doniesień, jej ojciec uderzył ją kiedyś za noszenie czerwonego lakieru do paznokci, ponieważ „tak noszą dziwki”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAPISAĆ SIĘ DO NEWSLETTERA DOTYCZĄCEGO ROZRYWKI

Donna Summer, '70s 'Queen of Disco,' struggled with abuse, suicidal thoughts as she skyrocketed to fame: doc (5)

Summer zmagała się z prywatną traumą i publicznym wizerunkiem bogini seksu. (Harry Langdon/Getty Images)

W filmie Summer mówi: „Patrzysz na mnie, ale to, co widzisz, nie jest tym, czym jestem. Ile ról mam do odegrania we własnym życiu?”

Prywatnie Summer nosiła w sobie ból bycia wykorzystywanym seksualnie przez swojego pastora jako dziecko. Wraz ze wzrostem jej sławy rosła jej depresja. W 1976 roku Summer prawie wyskoczyła z okna swojego pokoju hotelowego w Nowym Jorku. Jej stopa zaplątała się w zasłonę okienną. Kiedy zbliżyła się do półki, do środka weszła służąca.

„Jeszcze 10 sekund i by mnie nie było” - przyznał później Summer. „Czułem, że Bóg nigdy mi nie wybaczy, ponieważ go zawiodłem. Byłem dekadencki, byłem głupi, byłem głupcem. Po prostu zdecydowałem, że moje życie nie ma sensu”.

Donna Summer, '70s 'Queen of Disco,' struggled with abuse, suicidal thoughts as she skyrocketed to fame: doc (6)

Summer rozważała odebranie sobie życia, zanim została nowo narodzoną chrześcijanką. (Archiwum Michaela Ochsa/Getty Images)

Sudano powiedziała, że ​​ważne jest, aby odnieść się do traumy jej matki w filmie w nadziei, że zachęci to innych walczących do zabrania głosu.

„To było wiele lat z pastorem” – powiedziała. „To były rzeczy, o których słyszałem, gdy dorastałem, o mojej matce. Jak powiedzieliśmy w filmie, było wiele tajemnic. Było wiele rzeczy, o których nie rozmawialiśmy. traumę, niezależnie od tego, czy wiesz, czym jest trauma, czy nie. Dlatego bardzo ważne było, aby to rozwinąć, aby widzowie zrozumieli, co nosi w sobie i co musiała przezwyciężyć… Pomyślałem, że bardzo ważne jest, aby zająć się tymi rzeczami i pokazać nasza rodzina pracuje nad niektórymi z tych rzeczy… Jeśli możemy o tym porozmawiać, może to pozwoli komuś innemu również o tym porozmawiać ”.

ANN-MARGRET OPISUJE SWOJĄ POŁĄCZENIĘ Z ELVISEM PRESLEYEM, PAMIĘTA, ŻE KUSIŁA PAT BOONE W RAMIĘ

Donna Summer, '70s 'Queen of Disco,' struggled with abuse, suicidal thoughts as she skyrocketed to fame: doc (7)

Od lewej: córki Donny Summer, Brooklyn Sudano, Mimi Dohler i Amanda Sudano-Ramirez, pozują z mężem zmarłej gwiazdy, Brucem Sudano. (LEONARDO MUNOZ/AFP za pośrednictwem Getty Images)

„To doświadczenie było dla nas bardzo uzdrawiające” – kontynuował Sudano. „Ważne jest, aby mówić o tych trudnych rzeczach, z którymi może nie być łatwo się zmierzyć. Nigdy nie wyzdrowiejesz, jeśli będzie to trzymane w tajemnicy lub zamiecione pod dywan. Miejmy nadzieję, że ten film zainspiruje inne rodziny do tego rodzaju dyskusje”.

Donna Summer, '70s 'Queen of Disco,' struggled with abuse, suicidal thoughts as she skyrocketed to fame: doc (8)

Brooklyn Sudano i Roger Ross Williams przybywają na premierę oryginalnego dokumentu HBO „Love to Love You, Donna Summer” w Edison Ballroom w Nowym Jorku w czwartek. (LEONARDO MUNOZ/AFP za pośrednictwem Getty Images)

Summer przeżyła również nadużycie w związku z artystą Peterem Mühldorferem, co zostało omówione w filmie. Jedno pobicie spowodowało, że Summer straciła przytomność z podbitym okiem i złamanymi żebrami.

Sudano i Williams wyśledzili Mühldorfera, który zabrał głos w filmie.

„Uderzyłem ją i nigdy nie mogłem sobie wybaczyć”, mówi.

GWIAZDA Z 50. TERRY MOORE WSPOMINA „OKROTNEGO” BYŁEGO HOWARDA HUGHESA: „ZROBIŁ WIELE RZECZY, KTÓRE MNIE ZRANIŁY”

Donna Summer, '70s 'Queen of Disco,' struggled with abuse, suicidal thoughts as she skyrocketed to fame: doc (9)

Summer przeżyła toksyczny związek z artystą Peterem Mühldorferem, co zostało omówione w filmie. (Getty Images)

Williams powiedział Fox News Digital, że był zszokowany Mühldorferemchętnych do udziału w filmie dokumentalnym.

„Byłem naprawdę zaskoczony” - powiedział Williams. „Zajęło trochę czasu, zanim zgodził się udzielić wywiadu i zajęło trochę czasu, aby go znaleźć. Ale myślę, że naprawdę chciał to z siebie wyrzucić. I myślę, że Brooklyn dał mu na to pozwolenie, ponieważ ona jest Córka Donny. I to był niesamowity wywiad. To było dość odkrywcze. Jestem pewien, że było to dość emocjonalne dla Brooklynu. Nawet dla mnie.

„Rozmawiałem z moimi ciotkami i wiedziałem, że moja matka mu wybaczyła” – wtrącił Sudano. „Więc było pewne pozwolenie, które czułem, rozmawiając z nim i mając tę ​​część tej historii w prawdziwy sposób. Moja matka… była kimś, kto bardzo wybaczał. Nawet kiedy ludzie na to nie zasługiwali, była bardzo hojna w duchu I myślę, że dzięki przebaczeniu następuje uzdrowienie. A poprzez niektóre z tych trudnych rozmów następuje uzdrowienie”.

Donna Summer, '70s 'Queen of Disco,' struggled with abuse, suicidal thoughts as she skyrocketed to fame: doc (10)

Summer i Bruce Sudano pobrali się w 1980 roku. Związek trwał aż do jej śmierci. (Archiwum Michaela Ochsa/Getty Images)

Kiedy nadeszła dekadencka era lat 80., Summer skupiła się na rodzinie. Wyszła za mąż za Bruce'a Sudano w 1980 roku i doczekała się dwóch córek. Była już mamą jednej córki z poprzedniego małżeństwa. Summer również została nowo narodzoną chrześcijanką.

Pomimo swojej niesłabnącej popularności Summer stała się przedmiotem skandalu, kiedy cytowano ją jako opisującą AIDS jako karę za homoseksualizm. Wielu jej zwolenników LGBTQ + bojkotowało jej muzykę, ponieważ Summer wielokrotnie, a czasami ze łzami w oczach, zaprzeczała złożeniu oświadczenia. Później pogodziła się z organizacjami gejowskimi, donosi The New York Times.

„Gejowskie komentarze były nieporozumieniem” - powiedział Williams. „Donna miała wielu homoseksualnych przyjaciół. Pamiętam wywiad z jednym z jej bliskich przyjaciół, którego znała z czasów, kiedy pracowała w „Hair”. Pamiętam, jak mówił, że przeżyła religijne przebudzenie, ale zabrała go też na bary gejowskie… Donna kochała wszystkich… Myślę, że ludzie widzą ten glamazon, ale… ona wcale nie jest taka, jak myślisz.

GWIAZDA Z LAT 50. ANGIE DICKINSON O FRANKU SINATRZE I DLACZEGO NIGDY NIE WYSZŁA ZA MĄŻ „MIŁOŚCI MOJEGO ŻYCIA”

Donna Summer, '70s 'Queen of Disco,' struggled with abuse, suicidal thoughts as she skyrocketed to fame: doc (11)

Summer zostaje podwieziona przez kulturystę, przyszłą gwiazdę filmową i polityka Arnolda Schwarzeneggera do jej domu w kwietniu 1977 roku. (Archiwum Michaela Ochsa/Getty Images)

W kolejnych latach Summer nadal nagrywała i występowała. Ona i jej rodzina przeprowadzili się do Nashville, a także mieli dom na Florydzie.

„Mieliśmy naprawdę normalne, ale nienormalne dzieciństwo” – zaśmiał się Sudano. „Chodziliśmy na planie, a potem szliśmydo domu Sophii Loren na kolację.To zdecydowanie nie było normalne, ale nasze doświadczenie było również bardzo ugruntowane… Ilekroć wychodziliśmy, ludzie podchodzili do niej i dziękowali jej za jej muzykę lub dzielili się z nią historiami ze swojego życia”.

Ostatnim tańcem Summer był „To Paris with Love” z 2010 roku, jej ostatni singiel.

Donna Summer, '70s 'Queen of Disco,' struggled with abuse, suicidal thoughts as she skyrocketed to fame: doc (12)

Producent/kompozytor David Foster i Summer występują podczas koncertu „David Foster and Friends” w Mandalay Bay Events Center w Las Vegas, 1 października 2011 r. (Ethan Miller/Getty Images)

„Byłem wielkim fanem Donny Summer, [ale] znałem ją tylko jako„ Królową Disco ”- powiedział Williams. „Najbardziej zaskoczyło mnie to, że była kimś więcej… Była tak złożoną artystką, a disco umieściło ją w pudełku. Ciągle wychodziła z tego pudełka. Niekoniecznie przypisuje się jej uznanie zasługuje. To było jak odkrycie zupełnie nowego artysty, którego myślałem, że znam.

Jeśli ty lub ktoś, kogo znasz, ma myśli samobójcze, skontaktuj się z National Suicide Prevention Lifeline pod numerem 1-800-273-TALK (8255). Associated Press przyczyniła się do tego raportu.

Stephanie Nolasco zajmuje się rozrywką na Foxnews.com.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Delena Feil

Last Updated: 02/10/2023

Views: 6439

Rating: 4.4 / 5 (45 voted)

Reviews: 92% of readers found this page helpful

Author information

Name: Delena Feil

Birthday: 1998-08-29

Address: 747 Lubowitz Run, Sidmouth, HI 90646-5543

Phone: +99513241752844

Job: Design Supervisor

Hobby: Digital arts, Lacemaking, Air sports, Running, Scouting, Shooting, Puzzles

Introduction: My name is Delena Feil, I am a clean, splendid, calm, fancy, jolly, bright, faithful person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.